המצפן של סניוריטי

עם העלייה בתוחלת החיים ובזכות השיפור ברמת ואיכות החיים אנו מחויבים ליצור במהלך חיינו עתודות פיננסיות משמעותיות שתשמשנה אותנו במשך שנים רבות.

בנוסף, במשך השנים האחרונות, עובר תחום הניהול הפנסיוני תהפוכות ושינויים בתדירות גבוהה ולמעשה המציאות בענף משתנה חדשות לבקרים (בשל החלטות רגולציה ממשלתית המשפיעה על מוצרי חברות הביטוח ותקנוני קרנות הפנסיה).
כתוצאה, הדרך הנכונה להבטיח את עתידנו לא תמיד ברורה.

במהלך חיינו אנו צוברים (בדרך כלל במשותף כתא משפחתי) נכסים פנסיוניים בקרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות, קופות גמל ולעתים חיסכון פרטי ונכסים פיננסיים או מניבים.

למרות שכלל הנכסים אמורים לשרת מטרה משותפת אחת (פרישה בכבוד והנאה), בפועל הם מתנהלים בדרך כלל בנפרד, ללא יד מקצועית מכוונת המנהלת אותם ביעילות, תוך ניצול היתרונות של כל מכשיר (במידה וקיים בתא המשפחתי).

ככלל, נעשה מעט מדי בכדי לייעל ולשפר ניהול נכסים אלו ובדרך כלל גם נזכרים מאוחר מדי (רק בסמוך למועד הפרישה) לעשות זאת. כך, מסך כל הצבירות שנחסכות בעמל רב, הולכים ומצטמצמים המקרים בהם נותרת בידי הפורשים קצבת מחיה מכבדת, כזו שגם אינה ננגסת על ידי המדינה בתורה, באמצעות מסים.

סניוריטי נמצאת פה בשבילך - אנו מושיטים לך יד ומציעים לך להתקדם יחד איתנו לעבר פרישה מתוכננת ובטוחה יותר .

בסניוריטי אנו הופכים את המשוואה: במקום לנסות לחשב את האפשרויות בסוף המסלול כמעט ללא יכולת לשנות באופן מהותי, אנו מחשבים מסלול מבעוד מועד תוך ראייה לעתיד והגעה לתוצאות המאפשרות שימוש אופטימלי בצבירות שהושגו.

בסניוריטי שמים במוקד את המשפחה, צרכיה ושאיפותיה: תכנון פיננסי צופה פני עתיד, המתווה את הדרך הנכונה לה בהתאם לאותם נתונים, לניהול נכסיה הפנסיוניים.

באמצעות שיטה ייחודית שפיתחנו לניהול ממוקד של הנכסים - 'שיטת ניהול המטרות', נוביל אותך יד ביד לפרישה בטוחה.

אודות הסוכנות

סניוריטי סוכנות לביטוח פנסיוני הנה סוכנות המתמחה בניהול נכסים פנסיוניים לבכירים, בעלי מקצועות חופשיים ומשפחות אמידות.

תחומי ההתמחות העיקריים של הסוכנות הינם בניית פתרונות פיננסיים ייחודיים ומתוחכמים, המותאמים אישית עבורך ועבור התא המשפחתי שלך ואשר משלבים בין ראייה פיננסית ארוכת טווח לבין הגנות ביטוחיות מתקדמות.

הסוכנות הוקמה כמענה לצורך מתפתח והולך בניהול כולל תחת קורת גג אחת של מספר תחומים: הפנסיוני, הפיננסי והביטוחי. זאת, תוך מטרה ורצון להעניק ללקוחות תמונת מצב ברורה יותר של הנכסים והחסכונות שצברו לאורך השנים, האפשרויות העומדות בפניהם לשימושים בהם ומתן המלצות לניהול נכון יותר שיסייע להם בתכנון עתידם הכלכלי, בעיקר לקראת פרישתם לגמלאות.
הסוכנות הוקמה ע"י אסף כץ ומיכה סודרי מומחים בעלי וותק של למעלה מ 15 שנה בתחום ביטוח חיים וחיסכון ארוך טווח והינם מתכננים פיננסיים מנוסים ורב תחומיים, הנתמכים בצוות מומחים הכולל מומחי מיסוי, אנשי מקצוע מובילים בתחומי האקטואריה, דיני עבודה ויועצים משפטיים בתחום המשפחה, צוואות וירושה.

לקוחות הסוכנות נהנים משירות מורכב וכולל שנסמך על ידע רב שנצבר במשך שנים ובא לידי ביטוי במודל עבודה הייחודי לנו, הפועל בראיית תמונה הוליסטית של נכסי הלקוח ומשפחתו, הבנת צורכיהם השונים והמשתנים לאורך השנים, ליווי צמוד ויצירת מפת דרכים פיננסית המהווה מפתח לקבלת החלטות כלכליות חשובות בהווה ובעתיד.

שאלות נפוצות

אין תשובה אחידה לשאלה זו. הדבר תלוי כמובן גם בהרכב המשפחתי, גם ברמת ההכנסה, בהרגלי המחיה, בצרכים במטרות וברצונות המתגבשים לגיל הפרישה.
המציאות בענף והרגולציה, יחד עם המורכבות הנזכרת לעיל ברמה המשפחתית והאישית, מחייבת שהחיסכון יהיה מכוון מטרות מוגדרות ומתוכנן.
בגיל הפרישה המקובל, הוצאות התא המשפחתי הנן די קבועות.
הפרישה מהעבודה גוררת בהכרח הפחתה בהכנסה השוטפת ולא מבטיחה הפחתה בהוצאה. יתר על כן, מתרבות האפשרויות הנוצרות בעת זו, עם היווצרות זמן פנוי לפעילויות ש "מזמינות הוצאות" כתחביבים, טיולים, "הגשמת חלומות", בילויים וכו' שקודם לכן, לא היה פנאי להגשים.
נדירים המקרים שבהם נציג מנהל ההסדרים במקום העבודה יכלול בתהליך הייעוץ את כל הנתונים הדרושים להליך ייעוץ ותכנון פנסיוני משפחתי מלא. בדרך כלל יטפל בנוגע להפקדות הפנסיוניות אגב תעסוקת החוסך באותו מקום עבודה בלבד.
את כספי החיסכון כדאי וראוי להפקיד היכן שישרתו את מטרת החיסכון בצורה המיטבית.
כיום, הפקדת כספי חיסכון בבנק אינה האופציה האטרקטיבית ביותר ובוודאי לא היחידה:
הריבית נמוכה עד אפסית (ריאלית - שלילית!) בעוד קיימות אלטרנטיבות נוספות, במגוון מאפייני השקעה שבהן ניתן להשיג תשואות טובות יותר.
בנוסף ניתן לבטח את החיסכון עצמו - מה שבלתי אפשרי בבנק.
השגת דמי ניהול נמוכים ככל הניתן חשובה כמובן למיקסום החיסכון. אלא שזו איננה הפעולה החשובה ביותר להשגת מטרה זו: תכנון והתאמת החיסכון לאופי ומאפייני החוסך ומטרותיו, תוך התאמת מכשירי החיסכון השונים עבורו, חשובים הרבה יותר.

הצוות שלנו

אסף כץ

משנת 1999 סוכן מומחה בתחום ביטוחי החיים, סיעוד ובריאות וניהול חכם של הגנות וסיכונים לפרט ולמשפחה.
כ 15 שנה שימש כמפקח רכישה ב"הראל" חברה לביטוח והיה אחראי על פעילות למעלה מ-20 סוכנויות, סוכנים ומתכננים פיננסים, בכל תחומי הביטוח הפנסיוני.
מוכר כמאמן ע"י האגף לפיקוח על הביטוח, החיסכון ושוק ההון במשרד האוצר ומרצה בקורסים מקצועיים להסמכת ורישוי סוכני ביטוח במכללה להוראת מקצועות הביטוח והפיננסים.

"במציאות המשתנה כל הזמן, נדרשת בחינה מתמדת של האפשרויות ונקיטת פעולה בבחירת האפשרות הטובה ביותר. 'אי עשייה' כמוה כוויתור על הזדמנויות. אין לנו את הלוקסוס הזה: תכנון פנסיוני משפחתי כולל הנו אחד המרכיבים החשובים ביותר בדרך לרווחה כלכלית ואיכות חיים"

מיכה סודרי

נשוי ואב ל 3 מתגורר בראש הנקרה
בעל וותק של למעלה מ- 15 שנים בחברת הראל
בוגר הקורס לגרנטולוגיה פיננסית של אוניברסיטת חיפה ובעל הסמכה לתכנון פיננסי.
החל משנת 2008 - מנהל תחום חיסכון ארוך הטווח מחוז צפון בהראל חברה לביטוח. במסגרת התפקיד שימש כאחראי מבחינה מקצועית וכן מבחינה תפעולית ושיווקית על תחום הפנסיה, השתלמות, קופות הגמל, ביטוחי מנהלים ופוליסות חיסכון.
בנוסף היה אחראי על חלק גדול מהתכנונים הפיננסים לבכירים באזור הצפון,
וכן עסק בייעוץ למשפחות אמידות.

"כספורטאי טריאטלט ואיש ברזל, אני מאמין שכדי להגיע ליעדים יש צורך וחובה קודם כל בהצבתם ולאחר מכן בתכנון מדויק להשגתם: הן מהפן המנטאלי והן מהפן הפיזי. במקביל יש חובה גם בליווי צמוד של מאמן מקצועי שיודע לכוון, להדריך ולעזור ברגעי משבר.
אני מאמין כי השקפה זו נכונה גם בתכנון העתיד הכלכלי של כל אחד ואחת מאיתנו. אני סבור שמוטלת עלינו החובה לדאוג עוד היום (!) לעתידנו ולעתיד משפחתנו. לכן פיתחנו בסניוריטי את שיטת ניהול המטרות הכוללת:
סימון מטרות-בדיקת נכסים-תכנון-ביצוע-ליווי ומעקב"